Projekty
Strona głowna / Projekty / Ogród z wzniesionym tarasem w Mierzynie
Powrót

Ogród z wzniesionym tarasem w Mierzynie

Powierzchnia: 410m2

2022

     W okresie podjęcia prac projektowych działka była zagospodarowana w budynek i nawierzchnię na froncie.

     Głównym założeniem ustalonym przez Inwestorów było wykorzystanie istniejącego ukształtowania terenu. Adaptacja istniejących różnic wysokości została przekształcona w duży walor ogrodu.

     Część frontowa założenia uzupełniona została o dodatkowe miejsce postojowe oraz wiatę śmietnikową. Dopełnieniem dużej połaci kostki brukowej jest rabata z nasadzeniami z traw ozdobnych. Do tylnej części ogrodu prowadzi ścieżka z płyt betonowych w towarzystwie donic z prefabrykowanych bloczków. Donice te są idealnym rozwiązaniem dla istniejącej dużej różnicy wysokości pomiędzy projektowaną działką, a sąsiadami. Kaskadowe donice uzupełnione zostaną barwnymi nasadzeniami z lawend, traw ozdobnych i krzewów. Centralnym punktem będzie taras przylegający do budynku oraz trawnik, który świetnie sprawdzi się jako plac zabaw dla najmłodszych. Z tarasu rozciąga się widok na wyższą część założenia gdzie znajduje się miejsce do odpoczynku przy palenisku oraz altana na narzędzia.

     Lekkości założeniu dodają brzozy pożyteczne w odmianie ‘Doorenbos’. Taras od strony sąsiada zostanie osłonięty deskami elewacyjnymi usytuowanymi w pionie. Część tarasowa uzupełniona zostanie w pergolę z markizą rzymską..