Projekty
Strona głowna / Projekty / Ogród nowoczesny w Mierzynie
Powrót

Ogród nowoczesny w Mierzynie

Powierzchnia: 970m2

2021

  Projektowany ogród znajduje się w Mierzynie.

  Opracowana koncepcja oparta jest na głównych założeniach tj. wprowadzenie części wypoczynkowej, rekreacyjnej oraz uzupełnienie istniejącej infrastruktury w ciągi piesze.

  W momencie rozpoczęcia prac projektowych frontowa część ogrodu była zagospodarowana, pozostało uzupełnić rabaty roślinne w nasadzenia. W tylnej części zbudowany został jasno-szary taras, wykonany został trawnik oraz system nawadniania.

  Koncepcja zagospodarowania ogrodu opiera się na geometrycznych formach przestrzennych. Wyznaczone rabaty roślinne tworzą linie proste, w północno – wschodnim narożniku zaplanowano miejsce wypoczynkowe w towarzystwie nasadzeń z brzóz pożytecznych oraz hortensji bukietowych. Przy placu z płyt wielkoformatowych powstanie piaskownica dla najmłodszych. Rabaty wypełnione zostaną wypełnione jasnym otoczakiem, który idealnie będzie współgrał ze strzyżonymi formami roślin. Kolory królujące w doborze roślinnym to odcienie bieli, zieleni i fioletu. Uzupełnieniem istniejącego tarasu będzie pergola żaluzjowa. W sąsiedztwie tarasu zlokalizowana zostanie geometryczna rabata z metalowymi pergolami łączącymi ścieżkę z kostki brukowej i płyt wielkoformatowych.