Projekty
Strona głowna / Projekty / Ogród leśny w Szczecinie
Powrót

Ogród leśny w Szczecinie

Powierzchnia: 630m2

2022

Na działce objętej opracowaniem w centralnej części usytuowany jest budynek trzykondygnacyjny z przylegającym garażem. Na obszarze występują liczne nasadzenia z drzew iglastych oraz skupiska mniejszej roślinności.

Głównym celem projektowym było stworzenie części rekreacyjnej, która do tej pory istniała w bardzo nieusystematyzowanej formie. Największa część prac skupia się w południowej części działki, gdzie planuje się wprowadzenie palisad niwelujących różnicę w terenie. W podwyższonej części zaadaptowany zostanie żywopłot ze świerków oraz towarzyszące mu nasadzenia z żywotników w odmianie Brabant. Utworzona rabata uzupełniona zostanie gatunkami cieniolubnymi tj. ciemierniki, hosty oraz paprocie.
Znaczną część ogrodu zajmować będzie trawnik z rolki, który będzie idealnym miejscem do gier i zabaw dla młodszych użytkowników. W narożniku usytuowane zostanie miejsce wypoczynkowe z zadaszeniem żaluzjowym, w obrębie którego znajdować się będzie miejsce na grilla oraz huśtawka ogrodowa. Pozostałe fragmenty ogrodu zostaną delikatnie zmienione, tak aby współgrały z częścią rekreacyjną. Całość założenia będzie miała klimat leśnej oazy, stworzonej wśród miejskiego zgiełku.