Projekty
Strona głowna / Projekty / Ogród minimalistyczny w Szczecinie
Powrót
Ogród minimalistyczny

Ogród minimalistyczny w Szczecinie

Powierzchnia: 240m2

2022

    Projektowany ogród znajduje się w Szczecinie w dzielnicy Gumieńce.

 Głównym założeniem było stworzenie minimalistycznej przestrzeni utrzymanej w nowoczesnym stylu. We frontowej części działki wykonano podjazd z antracytowej kostki brukowej, tylna cześć ogrodu podczas podejmowanych prac projektowych nie była zagospodarowana.

 Od strony wejścia do budynku rabata wzbogacona zostanie w płyty wielkoformatowe Maxima Grande, które poza elementem ozdobnym będą także pełnić funkcję dodatkowego miejsca postojowego. W obrębie rabaty umieszone zostanie stanowisko na kosze na odpady.

 Istotną rolę w projektowanym ogrodzie będzie odgrywać taras. Duża powierzchnia wykonana z płyt gresowych to idealna przestrzeń do wypoczynku i spędzania czasu w gronie najbliższych. Jako uzupełnienie strefy wypoczynkowej wprowadzono rabaty z nasadzeniami w kolorze bieli. Żywopłot z laurowiśni, który będzie tworzył kameralny klimat ogrodu, posadzony zostanie w donicy wyniesionej na 15 cm powyżej poziomu trawnika. Donica wykonana będzie z palisad betonowych w białym kolorze. Nawiązując do przedniej części ogrodu w rabacie zostaną umieszczone betonowe płyty Maxima Lungo. Zwieńczeniem zaprojektowanej przestrzeni będą duże lustra ogrodowe umieszczone za nasadzeniami, co optycznie powiększy ogród.