Blog
Strona głowna / Blog / Rośliny wybarwiające się na jesień
Powrót

Rośliny wybarwiające się na jesień

    Listopadową porą, gdy dnie coraz krótsze, warto zadbać o to aby wzbogacić codzienność w barwy. Najlepsze do tego są barwy jesieni. Niżej przychodzimy do Was z naszą propozycją roślinności, która doda uroku każdej zielonej przestrzeni.

    Naszą listę otwiera nowa odmiana miskanta chińskiego 'Lady in Red', która została w tym sezonie zapowiedziana przez Szkółkę Słowińscy. Dlaczego akurat ona trafiła do naszego zestawienia? Uważamy, że jej piękne jesienne wybarwienie zasługuje na wyróżnienie. Jeśli chcielibyście ten egzemplarz u siebie w ogrodzie, to warto śledzić na przełomie lipca/sierpnia funpage szkółki. Trawa ozdobna świetnie nadaje się jako żywopłot, który co roku będzie się odradzał, lub jako piękna plama czerwieni w rabacie bylinowej.

    Drzewo, które polecamy do sadzenia jako soliter to miłorząb dwuklapowy w odmianie 'Tremonia'. Jego nietuzinkowe liście w okresie jesiennym zdobią ogród swoim złotym odcieniem. W okresie wegetacyjnym wyróżnia się pokrojem, jego strzelista forma na tle zieleni będzie idealnym akcentem.

   Trzmielina oskrzydlona, trudno aby zabrakło jej w Naszym zestawieniu! Królowa jesiennych rabat, na początku sezonu niepozorna, później zaskakująca owocami aż nadchodzi jesień i rozpoczyna pokaz przepięknych barw od różu po soczystą czerwień. Nie bez przyczyny nazywana jest ''płonącym krzewem''. Po zrzuceniu liści pozostają pędy, które pokryte są naroślami korkowymi, które dodają jej uroki w stanie bezlistnym.

    A jakie są Wasze typy? Dajcie znać w komentarzach!

Fot. Dawid Słowiński - Szkółka Słowińscy